Dřevěné dvouvrstvé parkety


Dvouvrstvá dřevěná podlaha je produkt, který kombinuje technologie výroby a montáže masivních parket a třívrstvých dřevěných podlah a to především z důvodu využití výhod těchto podlah a naopak odstranění negativ předešlých technologií. Z masivních parket převzal jednotlivé formáty lamel a potřebu celoplošně lepit jednotlivé parkety a z třívrstvé dřevěné podlahy převzal vrstvení dřevěných materiálů, především příčné uložení vrstev a tím získal vyšší stabilitu a také možnost montáže na podlahové vytápění ( masivní parkety nejsou vhodné pro montáž na podlahové vytápění). Z důvodu celoplošného lepení není nutná třetí vrstva, která je jen u plovoucích podlah, které nejsou celoplošně lepené - nemá funkci stabilizační, ale montážní, aby nedocházelo k lámání lamel.

Jednotlivé lamely parket se dělí na pravé a levé ( formát 11x70x490), díky tomu se dají skládat do různých vzorů (stromeček, žebřík, čtverec aj.), nebo barevných kombinací. Dvouvrstvé parkety dodáváme ve formátech 11 x 70 x 490, 11 x 100 x 1000, 11 x 120 x 1200, 11 x 150 x 1330 a 14 x 190 x 1700 mm a s povrchovou úpravou lak, olej nebo bez povrchové úpravy pro možnost tónování. Velkou předností této podlahy je celoplošné lepení k podkladu, což odstraňuje hlučnost známou u plovoucích podlah a proto je dvouvrstvá parketa pro uživatele komfortnější.

Další výhodou těchto parket je jejich nízká konstrukční výška, díky které je možné kombinovat tyto parkety s jinými podlahami bez nutnosti vytváření rozdílu výšek v podkladních vrstvách. Díky dvouvrstvé skladbě parkety a celoplošnému lepení nedochází k extrémnímu sesychání a vzniku spár, samozřejmě s ohledem na klimatické podmínky dodržované v interiéru a dodržení všech podmínek přípravy před montáží( viz. návod na údržbu).

Typy dřevěných podlah

Náš pracovní tým

Radovan Prágr Kontaktujte mne
+420 725 111 838 obchod, realizace, administrativa